Špaletová okna

Špaletová okna, repliky oken

 

Špaletová a kastlová okna jsou speciální typy oken vyráběné z masivního dřeva, převážně z borovice, smrku a dubu. Vnitřní a venkovní okenní rám spojuje buď dřevěná kastle, nebo je prostor mezi nimi ( tzv. špaleta) omítnutý. Špaletová a kastlová okna zdobí budovy už od dob renesance a díky jejich nezaměnitelnému vzhledu a originální konstrukci jsou žádaná dodnes.

 

Špaletová dřevěná okna nacházejí svoje uplatnění v historickém centru měst, památkových zónách, na chatách, statcích, zámcích, ale i stylových novostavbách, prostě všude tam, kde by použitím moderních eurooken došlo k narušení architektonického rázu.

 

Na rozdíl od původních špaletových oken, jež u nás byly tradičním způsobem mistry truhláři vyráběny už

v minulém století, splňují moderní špaletová okna vysoké nároky na tepelnou izolaci. Jsou vyráběna na moderních truhlářských strojích z kvalitních dřevěných lamel. Vnitřní křídla jsou osazena jednoduchým sklem, vnější izolačním dvojsklem. Samozřejmostí  je použití okenního těsnění. Prvotřídní dřevěná špaletová okna jsou tak nejen skvěle tepelně izolována, ale charakterizují se také vynikající zvukotěsností.

 

Díky této nadstandardní zvukové i tepelné izolaci a elegantnímu vzhledu splňujícímu požadavky památkových úřadů se kastlová okna v současnosti vyznačují parametry minimálně srovnatelnými s vlastnostmi moderních eurooken, přičemž leckdy je dokonce převyšují. Špaletová okna lze navíc přizpůsobit individuálním požadavkům a dovybavit je příslušenstvím z naší nabídky. Například ozdobným kováním, jako jsou okenní kličky, panty, zástrče, venkovní a vnitřní parapety, ale také historizujícím sklem s nerovným povrchem, či vitrážemi. Vyrobíme vám okna ve výklopném či otvíravém provedení, v různých atypických tvarech. Nabízíme široký výběr ozdobných profilací špaletových a kastlových oken a také možnost vyrobit profilaci přesně podle vašich požadavků.

 

Používáme kvalitní materiály a moderní truhlářské stroje. S použitím čtyřvrstvé průmyslové povrchové úpravy oken nátěrovými hmotami německého výrobce Remmers je zajištěna dlouhá životnost špaletových dřevěných oken, proto poskytujeme prodlouženou záruční lhůtu.

Nová špaletová a kastlová okna vám vyrobíme, dovezeme, provedeme demontáž oken původních a nová okna namontujeme.

Poskytujeme kompletní pozáruční servis špaletových oken v Plzni a okolí.

  

Repliky oken

V případě, že se nároky zadavatelů rekonstrukcí památkových objektů již značně odchýlí od standardní nabídky, jsme schopni vytvořit naprosto věrné repliky historických špaletových oken s použitím původního kování, nebo s novým kováním vyrobeným podle původního provedení.  

 

 Ceník špaletových oken a replik

 

V případě zájmu o ceny špaletových oken nás neváhejte kontaktovat. Po zaslání poptávky vám zpracujeme cenovou nabídku kastlových oken nebo replik oken původních přesně podle konkrétního zadání.